+372 5553 6525 info@blissest.com

Bliss on uuenenud!

Bliss on uuenenud!

Toit ei ole ainult kõhutäide. See on miski, mis mõjub meie emotsioonidele, tervisele ja peaks muutma meid tervemaks. Blissis on viimase paari kuu jooksul toimunud mitu olulist ja suurt muudatust. Mis need täpsemalt on ja miks neid vaja oli, selgitab Bliss restorani omanik Kristjan Kann.

Pole saladus, et iga toidukoht on oma omaniku nägu. Sama kehtib ka Bliss taimetoidurestorani kohta, mille omanik Kristjan Kann on joogaga sügavuti tegelev ja spirituaalne inimene ning kogu restorani ja Blissi maja kontseptsioon sündis just sellest ajendatuna.


Piimatooted menüüst välja

Aja möödudes muutuvad põhimõtted sügavamaks ja teekonnad teistsuguseks ning sellest koorus välja esimene suurem muutus Bliss restorani jaoks. “Katsetasin enda peal piimavaba toitumist ning mu enesetunne muutus veelgi paremaks. Nüüd oleme ka Blissi muutnud praktiliselt piimavabaks,” räägib Kristjan.

“Üldises plaanis ma ei ütle, et piimatooted on halvad, sest me kõik oleme erinevad ja iga inimene otsustab ise, mida sööb. Selles osas ei sea ma endale rangeid piiranguid ja võin vahetevahel soovi korral endale ikkagi piimatooteid lubada, kuid nende igapäevase tarbimise olen lõpetanud,” selgitab Kristjan oma uusi põhimõtteid. End keeldude-käskudega piiramine ei ole tema arvates õige, sest see lihtsalt ei toimi. Kuulata tuleb keha ja mõista, mis on meile hea ja mis mitte.


Me oleme see, mida sööme

Vahel küsitakse Kristjanilt, kui palju ta oma erinevatele joogapraktikatele aega pühendab. Ta muheleb ja ütleb, et 24/7. “Kõike tuleb teha naudingu, pühendumuse ja rõõmuga, sest siis saab igast tegevusest ja üldse kogu elust üks väga nauditav ja tasakaalustav praktika,” ütleb ta.

Toit on tervisliku eluviisi, inimese elutunnetuse ja füüsisega tihedalt seotud, mistõttu peaks see olema hoolikalt valitud. “Me oleme see, mida sööme. Mõne tunni pärast on kogu söödud toit muutunud sinuks,” räägib Kristjan.

Toit ja selle maitse toetab meie meeleseisundit ja rahulolu. Mida rohkem rahuldame oma meeli toiduga, seda tasakaalukamaks ja rahulolevamaks muutume. Vale ehk ebatervislik söök kutsub esile aga  viha, stressi ja ärritust ning selle tulemusena muutub inimene negatiivsemaks.

 

Kui tahad muuta maailma, siis muuda iseennast

Kui inimesel on plaan muuta maailm ilusamaks paigaks ehk jätta see maha natuke paremana sellest, mille esivanemad meile pärandasid, siis soovitab Kristjan alustada oma kehast.

Liiga paljud inimesed püüavad nii maailma kui iseend muuta ainult mõtteviiside muutmisega, kuid niiviisi see ei õnnestu. Kõigepealt tuleb teha korda oma keha ja suur osa negatiivsusest kaob iseenesest,” ütleb Kristjan.

 

Blissi toitudel on ka raviv toime

Blissi köögis on uued kokad, Indiast pärit isa ja poeg, ning koos oleme kogu menüü selle pilguga üle vaadanud, et tegemist oleks meie füüsilisi vajadusi ja meeli igati rahuldavate ja maitsvate roogadega.

Inimene ei saa tegelikult millestki loobuda, kuid ta saab kõike veel paremaga asendada. “Nii nagu halvad harjumused tuleks muuta headeks, nii oleme ka meie vahetanud piimatooted millegi tervisliku, kuid sama maitsva vastu.”

Toit ei ole ainult toit, vaid aitab otseselt kaasa inimese heaolule nii meeleliselt kui ka füüsiliselt. Indiast pärit rahvusvaheliselt tunnustatud kokad oskavad äärmiselt oskuslikult kasutada erinevaid vürtsisegusid. Just vürtsid on need, mis ajurveedalikus käsitluses toetavad meie seedimist, tervist ja organismi terviklikult.

 

Me sööme liiga vähe teravamaitselisi toite

Blissi toidud on muutunud indiapäraselt vürtsikaks. Igas roas on just sellised õlid ja vürtsid, mis toetavad meie organismi. “Vürtside kasutamine on suur kunst, sest omadused aktiveeruvad ainult siis, kui neid kasutada õiges koosluses ja koguses. Meie uued kokad oskavad seda kunsti hästi!” on Kristjan õnnelik.

Eestlaste söömiskultuur vajaks kindlasti eri maitsete puhul täiendamist, sest näiteks teravat maitset (tšilli, ingver) tarvitab meie organism puhastumiseks.

 

Kõik toidud on hoolikalt läbi mõeldud

Kõik Blissi toidud on hoolikalt läbi mõeldud ja valmistatud just selliselt, et need rahuldaksid inimese meeli. Nauditavad maitsed, tervislikkus ja kasulikkus on Blissi toitude märksõnad.

“Söök peaks olema midagi enamat kui ainult kõhutäide. See peaks rahuldama meie meeli ja ihasid, sest nautides erinevaid ja õigeid maitseid väheneb näiteks ülesöömine ja kontrollimatu magusaisu. Lõpuks kaovad need sootuks. Lisaks toetab toit organismi sügavamalt ning ravib ja kaitseb haiguste eest,” jagab Kristjan oma seisukohti parimast toidust. Bliss koos uue kontseptsiooniga on võtnud eesmärgiks pakkuda just sellist toitu.

Kui kellelgi on  jooga kohta küsimusi või sügavam huvi, siis on Kristjan väga avatud oma teadmisi ja kogemusi jagama.

Tule proovi Bliss restorani uusi, paremaid ja puhtamaid maitseid ja veendu ise!
Oled oodatud iga päev.


NB! Soovime sulle tänutäheks kinkida e-raamatu “Tervislik eluviis”. Leiad siit 10 lihtsat harjumust kuidas muuta oma elu tervislikumaks kohe täna! Lihtsalt kliki siia ja telli e-raamat oma emailile.