Iga otsus muudab meie elu. Kas sa tead, milliseid valikuid sa oma elus teed?

Võrdlema
Saamise aeg Maksimum summa Intressimäär(%)* Min Summa Tööaeg
10 min. € 5000
Taotle Laenu
10 % € 500
08.00 - 20:00
10:00 - 20:00

Kas sa ainult unistad või elad juba oma unistuste elu?
Rita Laar

Mida siis ikkagi on vaja teha, et juhtida oma elu ja vajalikke muutusi ellu viia? Selleks tuleb kasutada oma tahtejõudu ning pidevalt tegutseda oma soovitu suunas. Isegi kui see tundub nii ilmselge, olen palju kohanud nii enda kui teiste puhul seda, et isegi kui on tugev tahe, ei osata seda tahet alati tulemuslikult rakendada. Selleks, et tõelisi tulemusi saavutada ükskõik milles, tuleks mõista seda peent dünaamikat, mis toimub teadvuse ja alateadvuse vahel. Meie teadlik mina teeb tegelikult päris tarku otsuseid, kui tal lubada neid teha. Eriti targad on need otsused siis, kui need sünnivad kooskõlas sisehäälega ehk südamega. Kuid pahatihti hakkab alateadvus meie häid plaane saboteerima. Alateadvuse ainus eesmärk on meid kaitsta kõige halva eest ning teha nii, et me tunneksime ainult mõnu. Seega kõik, mis on alateadvuse meelest ebamugav, tundmatu või natuke pingutust nõudev, lahterdatakse valuks. Need on kõik need asjad, mis asuvad väljaspool meie mugavustsooni. Alateadvus aktiveerub kohe ja hakkab pidama sisemist dialoogi meie teadvusega stiilis, et “ei seda sa küll teha ei saa, sest see on liiga raske, võimatu või lõppeb katastroofiga”.

Kas oskad ja julged teha elu muutvaid valikuid?
Urve Opik

Terve meie elu on täis selliseid valikuid. Sa ei pea olema seal suhtes, mis sind õnnelikuks ei tee, lõpeta see ja tee teine valik. Unusta see, mida ütleb sinu perekond, sõbrad või kaaslane. Tee valik olla õnnelik. Kui sinu praegune töökoht sind ei rahulda, siis otsi midagi, mis lööb särama sinu silmad ja südame. Sa ei ole sellepärast ebaõnnestunud, saamatu või oskamatu – sa oled tugev inimene, kes julgeb valida õnneliku elu. Kui sa tunned, et elu siin Eestis ei too sulle piisavalt võimalusi ja inspiratsiooni ei jagu, siis koli kasvõi Aafrikasse. Mine koge ja uuri, kuidas seal elatakse ja ehk leiad sealt selle sära. Oluline on meeles pidada, et meil on valik. Meil on alati valik valida õnnelik elu, miks sa seda valikut siis ei tee?

Hea lugeja!
emme Viiding

Ma tean, et osa inimesi, kes Jeesust ümbritsesid, olid insaiderid. Kolme kuninga asemel, kes olid tema sündimise tunnistajaks, oli tegelikul viis, aga teised jäid varju. Number kolm, mida piiblis rõhutatakse, on sümboolse tähendusega. Jeesus pidi läbi tegema teatud kindlad rituaalid ja sellepärast reisis ta ka ringi. Ma olen korduvalt öelnud, et ta polnud tõeline Kristus, ta sai juhatust kulgeda läbi elu sünnist surmani, et selle loo saaks hiljem kirja panna. Need viis kuningat olid kohal ka tema ristilöömisel ja ta oleks käitunud teistmoodi, kui neid poleks seal olnud. Jeesus Naatsaretist oli kogu aeg teadlik sellest, et teda juhitakse nende poolt ja ta otsis vahel neid aktiivselt, nagu ka teisi insaidereid. Kahel korral leidis ta nad ka üles, aga nad saatsid ta tagasi.

Hea lugeja!
Miikael Laurits

1930. aastatel tuli dr Edward Howell välja kuulsa ensüümi-teooriaga. Hiljem kirjutas ta sellest ka raamatu “Ensüümipõhine toitumine” (The Enzyme Nutrition). Howell tõstatab teooria, et ensüümid toortoidus ehk elus toidus on olulised abilised toidu seedimisel. Kuna küpsetamine hävitab toidus kõik ensüümid, siis ta teoretiseeris, et keha peab toidu seedimiseks ise juurde tootma seedeensüüme, mida aga poleks vaja elus toidu söömisel. Samuti kirjutas ta, et igal inimesel on piiratud kogus ensüüme. Howelli teooriaid pole teadaolevalt täielikult tõestatud, kuid põhiline osa sellest on kinnitatud. Mis puutub veel ensüümidesse, siis Howelli sõnul surevad elus toidus ensüümid keskmiselt 47 kraadi juures (118 ºF).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*