Kas püsikorraldusleping tasub end ära?

Võrdlema
Saamise aeg Maksimum summa Intressimäär(%)* Min Summa Tööaeg
10 min. € 5000
Taotle Laenu
10 % € 500
08.00 - 20:00
10:00 - 20:00

Kas lühem töönädal tasub end ära?
Arvi Leok

Lühema töönädala majandusliku tasuvuse eeldus on tulemustel põhinev palgasüsteem. Sel juhul alandab lühem töönädal tööandja kulusid, sest töötaja tulemuslikkus on tavapärase 40tunnise töönädala veetja omast kõrgem: ega töökoormus tegelikult viiendiku võrra vähene – tavapärasele üsna lähedane tööhulk tuleb ikka seljatada. Uuringud näitavad, et lühema töönädala puhul valivad töötajad targemalt, millega tasub tegeleda ja millega mitte.

Kas energiasääst tasub end ära?
Rauno Aasmae

Võiks kokku leppida, et energiatõhususe arv tähistab reaalset kommunaalkulu, tegi Laur ettepaneku. Ta näitas projekteerimisjärgus maja energiakulude jaotust, kus 54% energiakulust läks ventilatsiooni kaudu välja. Kui ehitada aga soojustagastusega ventilatsioon, maksab see 120 000 eurot. Kui panna rohkem soojustust, läheks 15 000 eurot lisaks. Soojustusel oli soojakulude vähendamisel ses mõttes suurem efekt, et ühe protsendipunkti soojakadude vähendamine maksab 2250 eurot , mis on soojustagastusega ventilatsioonist tunduvalt vähem.

Saada lugu
Madi Eenpalu

Siis tuleb viimaks kasutusele laserepilaator. LaserMedis on kasutusel kaks laserepilaatorit. Vaid hiljuti lisandunud uus Lumenis Light sheer Desire epilaator ning LightSheer DUET laserepilaator. Kasutasime neist viimast, mille kohta leiab täpsemat informatsiooni SIIT. Masinal on mitu erinavat „otsikut“. Üks instrument võimaldab vaakumabi tehnoloogiaga suurema pinna pealt karvu eemaldada. Aparaat tõmbab naha vaakumisse ning avaldab pinnale laserkiirgust. See protseduur ei ole absoluutselt valus ega ka ebameeldiv! Küll aga kaasnes protseduuriga loomulik kärsahais.

Kas kallis säästev korter tasub end ära?
Urve Opik

Energiamärgiseid väljastava Eesti Energia kõneisik Eliis Vennik selgitab: "Erinevad energiaklassid näitavad, kui palju hoone tarbib energiat aastas ehk kui energiatõhus on hoone. See on kasulik indikatsioon näiteks kinnisvara soetamisel, sest aitab hinnata seda, kui suur on ühe või teise objekti igakuine energiakulu – kui palju kulub energiat küttele, elektrile, vee soojendamisele." Märgisele lisatakse ka soovitused hoone energiatõhususe parandamiseks – see on hea alus investeerimisotsuste tegemiseks. "Energiamärgis on sageli ka laenusaamise tingimuseks riiklike laenude puhul või hoone olukorra parandamiseks – näiteks KredExist." lisab Vennik.

Kas energiasääst tasub end ära?
Miina Malk

Võiks kokku leppida, et energiatõhususe arv tähistab reaalset kommunaalkulu, tegi Laur ettepaneku. Ta näitas projekteerimisjärgus maja energiakulude jaotust, kus 54% energiakulust läks ventilatsiooni kaudu välja. Kui ehitada aga soojustagastusega ventilatsioon, maksab see 120 000 eurot. Kui panna rohkem soojustust, läheks 15 000 eurot lisaks. Soojustusel oli soojakulude vähendamisel ses mõttes suurem efekt, et ühe protsendipunkti soojakadude vähendamine maksab 2250 eurot , mis on soojustagastusega ventilatsioonist tunduvalt vähem.

Kas maasoojuspump tasub end aina soojemate talvedega kliimas ära?
Kustas Part

• Soojuspumbaga ühendatavad torustikud peavad olema toodud soojuspumbast 1 m kaugusele.
• Küttesüsteemi magistraalid peavad olema kokku viidud ja lõppema keerme või kraaniga.
• Külma ning soojavee magistraalid peavad olema kokku viidud ning lõppema keerme või kraaniga soojuspumbast ühe meetri kaugusel.
• Põranda- või radiaatorküte peab olema täidetud (või täidetakse soojuspumba käivitamisel küttesüsteemi ehitaja poolt).
• Soojuspumba jaoks mõeldud ruum peab olema soojustatud ja viimistletud.
• Välisanduri jaoks peab olema elamu põhjapoolsest küljest toodud kahesooneline kaabel 2*0,75 või CAT5.
• Elektriühenduse tegemiseks peab olema toodud soojuspumba taha 1,5m kõrgusele elektrikaabel 2m 5*2,5 vask.
• Elektrikilbis peab olema soojuspumba jaoks automaatkaitse.
• Veemõõdusõlm peab olema paigaldatud.
• Õhk-vesi soojuspumba puhul peab olema majast 60 cm kaugusele ehitatud alus välismooduli jaoks ja seadme juures kaks ava 50mm kokkulepitud kohas.
• Avade puurimise võib korraldada seadme paigaldaja.
• Väliskontuuri jaoks peab olema jäetud avad vundamenti.
• Vajadusel võib avade puurimist korraldada väliskontuuri paigaldaja tellija kulul.
• Põranda- või radiaatorküte peab olema täidetud (või täidetakse soojuspumba käivitamisel põranda-või radiaatorkütte ehitaja poolt).
• Enne pinnasekollektori paigaldust peab pinnasekollektori alune pind olema puhastatud suurest prahist ja krundi pind peaks olema tasandatud.
• Pinnasekollektori teostusjoonisel märgitakse ära torustiku laotus viirutatud alana ja väliskontuuri kaugus krundi piiridest ja hoonetest. Juhul kui pinnasekollektori paigaldusel tekib vajadus liivapadja järgi, siis töövõtja võib seda organiseerida tellija kulul.
• Soojuspump sisaldab kompressorit, mille tööhääl on seda suurem mida võimsam on soojuspump kuid ei ületa kunagi 1 m kaugusel soojuspumbast 55dB.
• Täiendavalt võiks kasutada tööhääle võimaliku segava mõju elimineerimiseks järgmisi lahendusi: soojuspumbaruumil kasutada helikindlat tihenditega ust; ventilatsioonitorustike avad, mis viiakse läbi soojuspumbaruumi peab varustama summutitega; esimese korruse põranda valul võiks võimalusel soojuspumbaruumi põranda valada muust põrandast lahus paigaldades ruumi piiridele 10 mm vahtpolüstürooli ribad; juhul kui soojuspumbaruum asub magamistoa kõrval võiks kasutada magamistoapoolses seinas heliisolatsiooni plaati.

Sinu ostukorv tasub end ära!
Rita Laar

Perioodil 04.05-07.05 loosime Delice ja Solaris toidupoodides iga päev tagasi ühe ostukorvi! Pole vahet, kas sinu ostusumma on 1€ või 100€, loosis võivad osaleda kõik.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*