Mis on krediidireiting ning kuidas seda parandada?

Võrdlema
Saamise aeg Maksimum summa Intressimäär(%)* Min Summa Tööaeg
10 min. € 5000
Taotle Laenu
10 % € 500
08.00 - 20:00
10:00 - 20:00

Mis on krediidireiting ning kuidas seda parandada?
Kuldar Rootare

Maksepuhkus tähendab sellist olukorda, kus saate lükata ühe või mitme kuu võrra laenu kuumakset edasi

Kütmine ei õnnestu? Mis on valesti, kui korstna tõmme on halb ja kuidas seda parandada?
Romet Laas

Kui tõmme on nõrk, siis koldes põlemistemperatuur on madal ja sealt edasi liikuva suitsu temperatuur on madal. Kui liiga külm suits jõuab külma korstnasse, siis korsten hakkab higistama seestpoolt ja korstnas voolama veenired tahmasel lõõri sisepinnal ja nii tekibki ohtlik pigi. Nõrga tõmbega kütmisel tekib ka oluliselt rohkem tahma ja ka kütet kulub rohkem. Kui köetakse kinnise ahjuuksega või ainult pooleldi avatud siibriga, siis liiguvad gaasid korstnas aeglaselt, jahtuvad seetõttu kiiremini ja ladestuvad lõõridesse, tekitades tuleohtlikku pigi. Selle põhjuseks võib olla kas üleni kitsas või mõne kitsema osaga suitsulõõr. Sellele tuleb mõelda juba ehitamise ajal. Poolkinnisest siibrist ülalpool tekkivat tõmmet segavad keerised, mistõttu peab kütma täiesti lahtise siibriga. Keerised tekivad ka siis, kui suitsulõõrid avanevad korstnasse ühel kõrgusel. Need tuleb ehitada erinevatele kõrgustele. Ka liiga lai lõõr nõrgendab tõmmet.

Hea lugeja!
Riina Puhvel

Paljud püüavad saavutada õnnelikkust, kogudes aina enam asju, mis võiks meile heaolu tuua, püüeldes suurema sissetuleku või stabiilse pereelu poole. Kuid nagu selgub teaduskirjandusest, et pruugi nendest strateegiatest palju abi olla. Võime õnnelik olla on suures osas geneetiline. Mitmed viimasel aastakümnel läbiviidud teadusuuringud näitavad, et hinnaguliselt 30–80% meie õnnelikest hetkedest on määratud geenidega. Samas puudub seni teaduses veel selge konsensus, kui palju keskkond ja meie mõtlemine mõjutab geenide avaldumist. Üks uuring, milles vaadeldi 20 000 paari identseid kaksikuid (lihtsaim viis eristada geenide ja keskkonna mõju), leidis, et laias laastus 33% eluga rahulolust on selgitatav geneetiliste eripäradega. Teistes uuringutes on hinnatud, et 10–60% meie õnnelikkusest sõltub suhtumisest ja üldisest maailmavaatest.

Hea lugeja!
Kristo Aasmae

Rasvad aitavad maitseid välja tuua ning India köögis kasutatavad vürtsid ei maitseks ilma gheeta pooltki samamoodi. Kuigi gheed võib leida ka valmiskujul, on veel parem seda ise teha. Vali võimalikult puhtast piimast valmistatud või, parimal juhul mahetoodang ning kuumuta seda madalal kuumusel paksupõhjalises roostevabas anumas. Lase sellel veidi keeda ning 7-10 minuti pärast märkad, et keemise mulin on muutunud ning selles on kuulda kohati praksumist. Vedelik on kuldkollane ning anuma põhjas näed pruunikat tahket ainet. Eemalda ghee pliidilt ning kurna läbi tiheda riidetüki klaasanumas. Lase sellel jahtuda, sulge kaas ning säilita toatemperatuuril või külmikus.

Kuidas parandada riigi juhtimist?
Erlend Mark

Riigijuhtimise läbipaistvamaks muutmine ning parlamendile allutamine on vaid üks riigireformijate ettepanekutest. Teiseks soovivad nad halduskoormust märkimisväärselt vähendada ning seda Hollandi eeskujul. „Nende reformimudelid on Maailmapank läbi analüüsinud ning sealsed numbrilised eesmärgid on mõõdetavad ja saavutatavad,“ põhjendas Raidla eeskuju valikut. „Holland on teinud reformi kolmel korral ning säästnud sellega 8,7 miljardit eurot, mis on sisuliselt ühe Eesti riigieelarve jagu aastas, samuti on tänaseks kerkitud üheks Euroopa tunnustatumaks ettevõtluskeskuseks – mul tekib küsimus, miks me ei võiks sama teha,“ rääkis Raidla.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*