Tulude deklareerimine 2019. aastal

Võrdlema
Saamise aeg Maksimum summa Intressimäär(%)* Min Summa Tööaeg
10 min. € 5000
Taotle Laenu
10 % € 500
08.00 - 20:00
10:00 - 20:00

2018. aasta tulude deklareerimine
Meeli Levandi

Edastame esmase kontrolli läbinud korrektsete deklaratsioonide alusel järjest pankadele maksekorraldusi vastavalt millises järjestuses süsteem kontrolli lõpetab. Korraga edastame mitukümmend tuhat maksekorraldust, mis grupeeritakse pankade kaupa. Täpne ülekande aeg teie kontole sõltub ka panga toimingutest. Seetõttu võivad samal päeval deklaratsiooni esitanud inimesed raha erineval ajal tagasi saada ja võib juhtuda, et hilisemal kuupäeval esitatud deklaratsiooni alusel tuleb tagastus varem.

Algab tulude deklareerimine
Kalju Kivi

Kõik Coop Panga eraisikust kliendid, kellel on kehtiv internetipanga leping, saavad alates 7. veebruarist edastada tuludeklaratsioonile andmed makstud eluasemelaenu intresside kohta internetipangas. Selleks vali menüüst „Minu Pank“  „Laenud ja liisingud“ ning vajuta nupule „SAADA MTA-LE“.

Olulisemad muudatused 2018. aasta tulude deklareerimisel
Robin Kuusk

Maksustatavat tulu või eluasemelaenu intressi ja koolituskulu piirangut ületava osa (kui abikaasade varasuhteks on varaühisus) ning laste maksuvaba tulu summa või selle osa võib abikaasale üle kanda.

Südaööl algab tulude deklareerimine
Illar Aare

1. oktoobril on juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev, kui deklareeritakse ettevõtlustulu, kasu vara võõrandamisest või välisriigis saadud tulu. Samuti on 1. oktoober juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev mitteresidendile, kes deklareeris mahaarvamisi Eestis.

Küsi nõu!
Juri Kuusk

Madalapalgalise tagasimakse saamise eelduseks on tuludeklaratsiooni esitamine ja seejärel saab see inimene, kellel tagasimakseks õigus, teha taotluse e-maksuametis. MTA hinnangul täidab tagasimakse tingimused ligikaudu 100 000 täiskasvanut, kelle aastatulu oli alla 7818 euro ehk kuni 651 eurot kuu kohta ja kes 2016. aastal töötasid täistööajaga vähemalt kuus kuud. Tagasimakse suurus on kuni 709 eurot, aga mitte rohkem kui 2016. aastal tasutud tulumaks.

Silt: 2018. aasta tulude deklareerimine
Angela Paasuk

Lost your password? Please enter your email address. You will receive mail with link to set new password.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*